Ładowanie...

Odzyskiwanie danych

Wieloletnie doświadczenie
980
Udzielonych porad
480
Zadowolonych klientów
4352
Wypitych kaw
960
Terabajtów odzyskanych danych

Odzyskiwanie zaszyfrowanych danych - RANSOMWARE

Ransomware to odmiana złośliwego oprogramowania może przyjmować różne formy lecz jego głównym założeniem jest to aby nie pozwolić na dostęp do urządzenia lub plików ( poprzez zaszyfrowanie plików ), dopóki nie zostanie zapłacony okup w kryptowalucie. W 90% przypadków okup zostaje zapłacony po długim czasie i jest brak kontaktu z drugiej strony.

Ransomware nie tylko szyfruje pliki na stacji roboczej, oprogramowanie jest wystarczająco inteligentne, aby podróżować przez sieć i szyfrować dowolne pliki znajdujące się na zarówno na zmapowanych, jak i niezablokowanych napędach sieciowych.

W OneMedia odzyskujemy dane zaszyfrowane przez złośliwe oprogramowanie.

Porady
Co zrobić w przypadku już zainfekowanego komputera?

Odłącz od sieci internetowej oraz lokalnej komputer oraz wszystkie podłączone do niego dyski i pamięci przenośne. Należy wziąć pod uwagę, że większość odmian crypto-ransomware szyfruje nie tylko pliki na lokalnym dysku, ale także te udostępnione w sieci lokalnej i na pamięciach podłączonych do portów USB.

Odzyskiwanie danych z dysków twardych HDD

Odzyskujemy dane ze wszystkich dysków twardych (HDD), bez względu na rodzaj wielkość czy zastosowany interfejs (SATA, PATA, SAS, SCSI, Fibre Channel).

Odzyskujemy dane bez względu na typ uszkodzenia (uszkodzenia logiczne, uszkodzenia mechaniczne, skasowane pliki, sformatowane dane, nadpisane dane). Przywracamy dane z urządzeń działających w środowisku Microsoft Windows, DOS, Linux/Unix, MAC OS.

Porady
Jeżeli dysk twardy wydaje dziwne dźwięki lub podejrzewasz utratę danych - przestań z niego korzystać jak najszybciej. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko dalszych uszkodzeń.

Jeżeli dane uległy skasowaniu lub sformatowaniu - przestań korzystać z nośnika i nie dopuść do jego zapełnienia.

Odzyskiwanie danych z dysków twardych HDD po ingerencji

Nasze doświadczenie pozwala rozwiązywać najbardziej skomplikowane przypadki uszkodzeń fizycznych i logicznych. Specjalizujemy się w przypadkach które zakończyły się nieudanymi próbami odzyskiwania danych.

Porady
Dostarcz wszystkie oryginalne elementy uszkodzonego nośnika oraz w miarę możliwości pozostałe, które brały udział w nieudanej próbie odzyskania danych.

Odzyskiwanie danych z dysków twardych SSD

Dyski SSD nie posiadają ruchomych elementów przez co są bezszelestne. Dysk twardy SSD przechowuje dane w chipach pamięci flash. W przeciwieństwie do dysków HDD dyski SSD są trudniejsze do diagnozowania. Dostęp do utraconych danych możliwy będzie jedynie przy użyciu dedykowanych niskopoziomowych technologii dostępnych w naszym laboratorium.

Porady
Gdy Twój dysk twardy ulegnie zalaniu NIE PRÓBUJ GO WYSUSZYĆ. Suszenie tego typu nośników informacji może doprowadzić do wystąpienia korozji i dalszej utraty danych. Zamiast tego umieść zalany nośnik w szczelnie zamkniętym opakowaniu i dostarcz go do nas.

Odzyskiwanie danych z dysków twardych SSHD

Dyski Hybrydowe SSHD są połączeniem klasycznego dysku talerzowego HDD z dyskiem SSD. Zazwyczaj w takich dyskach uszkodzeniu ulega dysk SSD. Ze względu na konstrukcję uszkodzeniu mogą także ulec mechaniczne elementy dysku. Uszkodzone dyski SSHD to bardzo skomplikowane przypadki.

Porady
Gdy Twój dysk twardy ulegnie zalaniu NIE PRÓBUJ GO WYSUSZYĆ. Suszenie tego typu nośników informacji może doprowadzić do wystąpienia korozji i dalszej utraty danych. Zamiast tego umieść zalany nośnik w szczelnie zamkniętym opakowaniu i dostarcz go do nas.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID, NAS, NAN

Odzyskujemy dane ze wszystkich rodzajów macierzy RAID, NAS, SAN. Zazwyczaj przyczyną awarii macierzy RAID jest nieprawidłowe działanie podzespołów (dysków twardych lub kontrolerów). Innymi czynnikami mogą być błędy aplikacji i systemów operacyjnych powodujące wadliwy odczyt danych lub ich niedostępność. Potrafimy z powodzeniem odzyskiwać dane zarówno ze starych, jak i najnowszych konfiguracji RAID dostępnych na rynku.

Porady
Podjęcie niewłaściwych działań lub nieudolne próby przywrócenia danych mogą spowodować nieodwracalne straty danych.

Odzyskiwanie danych z pamięci FLASH

Odzyskujemy dane z kart pamięci, Pendrive i innych urządzeń z wbudowanymi pamięciami typu NAND FLASH. W zależności od rodzaju pamięci flash, pojemności, odzyskanie danych może okazać się czasochłonne.

Porady
Podjęcie niewłaściwych działań lub nieudolne próby przywrócenia danych mogą spowodować nieodwracalne straty danych.

Odzyskiwanie danych z rejestratorów monitoringu DVR

Dysk twardy w Twoim systemie do monitoringu uległ uszkodzeniu, skasowałeś nagranie. Możemy rozwiązać Twój problem i odzyskać dane.

Porady
W niektórych przypadkach wymagane będzie dostarczenie całego urządzenia DVR. Przekaż model i typ urządzenia monitorującego naszemu konsultantowi.